KARIERA

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Compass to pierwsza w Polsce szkoła ekspedycyjna.
Naszym celem jest wspieranie społeczności uczniów i uczennic w rozwijaniu umiejętności, sposobu myślenia i charakteru, które najlepiej przygotują ich do pozytywnego, zdrowego i produktywnego zaangażowania w świat.

DOŁĄCZ DO ZAŁOGI!

  • Czy wierzysz, że w szkole powinno chodzić o coś więcej niż tylko zapamiętywanie regułek i spełnianie wymagań?
  • Czy lubisz wciąż się rozwijać i uczyć nowych rzeczy?
  • Czy cenisz pracę w dynamicznym, pełnym szacunku środowisku, które uwielbia tworzenie przestrzeni niezbędnej dla rozwoju dzieci?

KARIERA W COMPASS

Bycie częścią naszej Załogi to coś więcej niż zwykła praca. To głębokie przynależenie do grupy ludzi zaangażowanych we wspólne przedsięwzięcie. To udział w podejmowaniu ważnych decyzji, to autonomia, odpowiedzialność i przestrzeń na autorskie projekty.

We are all Crew, not passengers!

KOGO SZUKAMY?

Szkoła Compass poszukuje nauczycieli (przewodników edukacyjnych) i specjalistów, którzy wykazują następujące cechy:

  • Mają wykształcenie kierunkowe
  • Dbają o dobro i rozwój dzieci
  • Ufają dzieciom i są zainteresowani odkrywaniem ich mocnych stron
  • Są pełni pasji i entuzjazmu, by współtworzyć program nauczania skoncentrowany na uczniu
  • Chcą pracować w miejscu, w którym ich głos będzie słyszany i będzie się liczył
  • Posiadają silną etykę pracy i są konsekwentni w swoich postanowieniach
  • Samodzielnie podejmują decyzje i przejmują inicjatywę.
  • Potrafią podchodzić do procesu nauczania z optymizmem i wytrwałością
  • Chcą, umieją i lubią pracować zespołowo.
  • Komunikują się minimum w stopniu podstawowym w języku angielskim
  • Chcą stale się rozwijać i uczyć
  • Potrafią dawać i przyjmować informację zwrotną i traktują ją jako okazję do lepszego zrozumienia siebie i innych.
Kariera

Aktualne oferty pracy

  • nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (przewodnik edukacyjny)
  • Nauczyciel j. angielskiego (English immersion guide – native speaker)
  • Nauczyciel j. angielskiego (English immersion guide assistant – part-time)

Jak aplikować

Aby przystąpić do procesu rekrutacji, prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny na adres: szkola@compass.edu.pl

Termin rozpoczęcia pracy na pełen etat to wrzesień 2024, jednakże proponujemy podjęcie współpracy na część etatu już na wiosnę 2024 w celu odbycia szkoleń i współtworzenia programu edukacyjnego.

KIM JEST PRZEWODNIK EDUKACYJNY?

W szkole Compass nauczyciel pełni rolę przewodnika edukacyjnego, która znacznie różni się od roli pedagoga w typowej klasie. Pełnią rolę opiekunów, facylitatorów, trenerów i mentorów. Zadają dociekliwe pytania, rzucają wyzwania, pomagają uczniom w refleksji i inspirują do przestrzegania standardów empatycznej i etycznej społeczności. Przewodnicy są odpowiedzialni za wspieranie pracy uczniów w budowaniu fundamentów wiedzy, rozwoju społecznego, emocjonalnego oraz tworzenie środowiska korzystnego do budowania wysokiego poziomu własnej wartości.

Na co dzień przewodnicy pełnią następujące role i obowiązki:

  • Budowanie społeczności opartej na szacunku i empatii
  • Komunikacja z dziećmi w sposób przyjazny, pozytywny i uprzejmy; słuchanie dzieci z uwagą i szacunkiem
  • Wspieranie bezpiecznej społeczności włączającej oraz kultury opieki wśród uczniów, bazując na metodyce stosowanej przez szkołę (np. Conscious Discipline, NVC)
  • Współtworzenie programu edukacyjnego w oparciu o modeli i metody nauczania i uczenia się stosowane w szkole
  • Planowanie i organizacja różnorodnych doświadczeń i wypraw edukacyjnych podczas realizacji podstawy programowej i szkolnego planu dydaktyczno-wychowawczego
  • Angażowanie uczniów we wzmacniające rozmowy
  • Wzbudzanie ciekawości uczniów poprzez zadawanie pytań prowokujących do myślenia i przyjmowania różnych perspektyw
  • Promowanie rozwiązywania problemów poprzez otwarte pytania i sugestie
  • Współtworzenie Crew Culture
  • Monitorowanie i wspieranie postępów akademickich oraz postępów w rozwoju charakteru
  • Komunikacja z rodzicami, włączając w to ocenę postępów uczniów
  • Bycie pomocnym dla innych i wnoszenie wartości do naszego zespołu
  • Bycie obecnym i punktualnym na spotkaniach zespołu i społeczności (Crew Meetings)

CO OFERUJEMY:

  • Pracę w takim samym środowisku, jakie budujemy dla uczniów: etycznym, pełnym empatii i szacunku
  • Warsztaty i szkolenia dotyczące podstaw: Edukacji Ekspedycyjnej, Conscious Discipline, NVC, Visible Thinking oraz naszych metod pracy
  • Możliwość odegrania istotnej roli w budowaniu pierwszego w Polsce modelu szkoły ekspedycyjnej
  • Atrakcyjne wynagrodzenie z możliwością uzyskiwania podwyżek w miarę nabywania kompetencji i doświadczenia
  • Umowę o pracę
  • Dużo autonomii i zaufania
  • Superwizje z doświadczonymi terapeutami, pedagogami oraz członkami naszego zespołu
  • Możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach, jak polskich, tak i międzynarodowych
  • Perspektywę dłuższej współpracy i rozwoju

ZASTANAWIASZ SIĘ?

Jeśli chciałbyś/chciałabyś się z nami skontaktować, ale nie jesteś pewien/pewna, czy posiadasz wszystkie kompetencje opisane powyżej – to zaufaj swojej intuicji i się z nami skontaktuj 😉

Najważniejszy jest dla nas Twój entuzjazm i chęć rozwoju – w Compass wszyscy uczymy się od siebie nawzajem.

Przed złożeniem wniosku pamiętaj o przejrzeniu naszej strony internetowej, w tym opisów naszej misji, wizji oraz wyjaśnień czym wyróżnia się edukacja ekspedycyjna.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.).